Nabízíme jednorázové i pravidelné čištění koberců a čalounění v domácnostech i komerčních prostorách.

ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ A ČALOUNĚNÍ


Koberec oproti tvrdým podlahám (dřevo, kámen, PVC apod.) slouží jako lapač prachových částic. Ponechává si je ve svém vlasu a tím výrazně omezuje víření prachu. Ovšem jen do chvíle, než se naplní jeho kapacita. Klasické vysávání napomáhá zbavit koberce i čalounění hrubých nečistot, k odstranění všech prachových částic je však nutné důkladné proprání vlákna tepováním - extrakční metodou čištění namokro.

Jedná se o mokrý proces čištění, kdy je čistící lázeň vstřikována do čištěného povrchu a zpětně odsávána i s rozpuštěnou nečistotou a prachem.

Koberec i čalouněný nábytek je po čištění vlhký a dosychá několik hodin. Doba je závislá na materiálu a klimatických podmínkách v místnosti. Extrakční čištění je vhodné k efektivnímu čištění většiny materiálů koberců i čalounění.

Čištění je ohleduplné k vláknům a struktuře koberce, nepoškodí je, a je tak vhodné pro všechny druhy koberců a čalounění.

Extrakční čištění omladí vzhled koberců a čalouněných povrchů ve vašem bydlení a hloubkově zbaví prachu, bakterií a zárodků plísní. Toto čištění je také hlavně užitečné máte-li doma malé dítě, alergika či domácí zvíře.

Domácnostem doporučujeme provádět mokré čištění nejméně 1-2x ročně a v komerčních prostorách 2-3x ročně.